Co je to Shiba Inu coin?

Co je to Shiba Inu coin?

Shiba coin má přezdívku „Zabiják Dogecoin“. Jedná se o meme coin tak jako Dogecoin. A znakem je také pes Shiba-Inu. Co to ale je? Odpovědi bychom mohli najít v Woof Paper (White Paper), neboli zakládajícím dokumentu, kde jsou popsány hlavní myšlenky kryptoměny.

„Jsme experiment spontánní decentralizované komunity …“ V zakládajícím dokumentu zmiňují GameStop (společnost její akcie prudce stouply po té, co je začaly houfně nakupovat drobní investoři) a Wallstreetbates (internetové fórum na sociální síti Reddit) jako příklad toho, co se stane, když kontrolu převezmou konzumenti a nezkušení investoři (viz obrázek).

„Kryptoměna sama o sobě pocházi z myšlenky o znovu definování bohatství a jak může být získáno a tato myšlenka jde proti tradičním způsobům.“

„Kryptoměny, které nevezmou svou nezávislost do vlatních rukou, bojují (budou bojovat) o svou existenci.“

„Věříme, že díky síle decentralizace můžeme vybudovat něco silnějšího než co by mohl vybudovat centralizovaný tým.“

Cílem Shiba je vybudovat komunitu, která jediná dá danému tokenu smysl. A zde jsou pravidla.

  1. Začínáme s nulou. Cílem projektu je vybudovat něco z ničeho.
  2. Nejsme vytvořeni z existující komunity. Když se připojíte k Shib armádě (Shib army) zjistíte, že Váš talent najde nejlepšího uplatnění.
  3. Milujeme psy Shiba Inu.

A jak se Shiba Inu coin daří. Před měsícem dne 10.4.2021 měla jedna mince hodnotu 0.000000072 €. Dnešní hodnota je 0.00002683 €. To jest 370ti násobek hodnoty, kterou měla před pouhým měsícem. Jinak řečeno. Pokud byste do této měny zainvestovali před jedním měsícem 1 000,- Kč, měli byste nyní 372 000,- Kč.

Napsat komentář